Тежката дума
- search
- Всички
Едно на ум: Прекалиш ли, очаквай сам да се провалиш!
Цената на парното расте - топлофикациите не се плашат от КЕВР
Започна невиждана, нечувана, голяма и галопираща спекула с цените на всичко! Растежът на цените е неимоверно бърз, с часове! Това не е случайно - бързо се увеличават и милионерите, които експлоатират трудовите хора.
Може ли топлофикациите да искат такова непоносимо увеличаване на цените на топлото? Кого наказават с тия чудовищни увеличения? Все редовните, невинните клиенти са най-ощетените. Ще стане така, че вместо да си изпишат вежди, топлофикациите ще си извадят очите! Защото няма да могат да си събират таксите! Знайно е, че „Беден човек – жив дявол!” Отново драстично ще се увеличат клиентите, които ще търсят начини как да не плащат безбожно високите цени, които ще изнамират незаконни способи как да крадат топлина и как да се спасяват от спекулациите. И в края на краищата пак невинните ще бъдат наказани, пак те ще изстрадат тия безобразни кризи!
Тогава пак се питаме „Защо имаме КЕВР?” Кога тази комисия, скъпо платена от нашите джобове, ни е защитавала? Кога тя е спряла нарастването на цените на водата и парното? Напразно се дават високи заплати на членовете на КЕВР! Никога потребителите не са почувствали подкрепа и закрила от тази комисия!
Сега пак сме изправини пред „робството”, от което не можем да се отървем и няма кой да ни спаси от топлофикациите! Те изяждат всякакво увеличаване на заплати и пенсии. Затова никой не обича, не уважава, не почита дружествата за вода и парно.
Защо държавата не приватизира дружествата за енергия, вода и за топлина? Това е истински геноцид, терор и то над редовните, над изпълнителните и невинните потребители! То си е така било и до днес не се е променило – най-съвестните, най-работливите винаги да носят на гърбовете си мързеливите, крадците и шмекерите!
Защо има двойно отчитане на топломерите? Защо трябва да има посредственици между топлофикациите и потребителите? Защо имат толкова голям състав фирмите, които отчитат топломерите? Какво правят тогава служителите на топлофикациите? Колко пъти се сменяхме топломерите, а цените на парното стават все по-непонисими.
Държавата не е ли в състояние да се справи с тези дружества? Как тогава тя ще се грижи за гражданите, как ще ги пази от спекулата с цените на енергията, парното и водата? Какво иска нашата държава? Трябва ли хората да измрат от студ, да останат без топлина и без вода? Не е ли достатъчно, че качеството на топлоподаването и водоснабдяването не е на висота? То направо е лошо!
Ако държавата не може да се грижи за гражданите си, ако не може да ги опази от спекулантите и търговците, тогава изводът е един - трябва да си сменим управниците. Не са ни нужни некадърни ръководители! Искаме умни и грижовни управници, които милеят за народа си и знаят как да го пазят от спекуланти!
Държавниците ни трябва да направят всичко възможно да имаме поносими цени за най-необходимото – за храна, топлина и вода! Ако не могат да се справят с инфлацията, да си подават оставките и да се даде път на истински ръководители – умни, способни, знаещи, можещи и най-важното - да са грижовни за живота и битието на гражданите!

Петра ТАШЕВА