nabore.bg

България

Досиета: Кои от кандидат-депутатите са били агенти на бившите тайни служби?

Бройката им доближава 100 души

 

Поради големия интерес към сътрудниците на бившите тайни служби (Държавна сигурност и Военното разузнаване) сред кандидатите за народни представители в 43-то Народно събрание сайтът desebg.com публикува пълния им поименен списък по партии, като са посочени и избирателните им райони. Сътрудниците бяха разкрити от Комисията по досиетата при задължителната проверка на регистрираните за парламентарните избори на 5 октомври 2014 г. лица. Списъкът е съставен според броя на разкритите кандидати с досиета в отделните коалиции и партии, а имената са подредени по азбучен ред. От Реформаторския блок обявиха, че оттеглят своя кандидат, заемащ последно място в Разградската листа, който се оказа с агентурно минало.

Коалиция „БСП лява България”

1.Васил Петров Коларов – 26-и МИР София-област.

2.Добромир Мартинов Задгорски – 29-и МИР Хасково.

3.Емил Ценов Георгиев – 2-и МИР Бургас.

4.Марин Йорданов Маринов – 12-и МИР Монтана.

5.Минчо Мънчев Минчев – 15-и МИР Плевен.

6.Младен Ясенов Пачеджиев – 1-и МИР Благоевград.

7.Нако Райнов Стефанов – 12-и МИР Монтана.

8.Недим Хафъз Ибрахим Генджев – 30-и МИР Шумен.

9.Нешо Цанков Нешев – 3-и МИР Варна.

10.Румен Василев Гечев – 15-и МИР Плевен.

11.Сиво Петров Сивов – 21-и МИР Сливен.

12.Стефан Дянков Стефанов – 25-и МИР София.

13.Таско Михайлов Ерменков – 21-и МИР Сливен.

14.Христофор Ефтимов Христов – 23-и МИР София.

Коалиция „Патриотичен фронт – НФСБ и ВМРО”

1.Антоанет Николаев Атанасов – 28-и МИР-Търговище.

2.Васил Димитров Атанасов – 10-и МИР-Кюстендил.

3.Велизар Пенков Енчев – 26-и МИР-София-област.

4.Георги Дражев Атанасов – 30-и МИР-Шумен.

5.Димитър Никифоров Анков – 25-и МИР-София.

6.Иван Йорданов Георгиев – 31-и МИР-Ямбол.

7.Илиян Митов Игнатов – 25-и МИР-София.

8.Красимир Дончев Каракачанов – 15-и МИР-Плевен и 25-и МИР-София.

9.Любомир Александров Желев – 28-и МИР-Търговище.

10.Стефан Георгиев Солаков – 13-и МИР-Пазарджик.

11.Тодор Маринов Василев – 26-и МИР-София-област.

12.Христо Младенов Георгиев – 10-и МИР-Кюстендил;

ДПС

1.Ахмед Ахмедов Башев – 1-и МИР Благоевград.

2.Байрамали Наим Идриз – 17-и МИР Пловдив.

3.Дауд Мехмед Ибрям – 19-и МИР Русе.

4.Джемал Мурад Чобан – 21-и МИР Сливен.

5.Красимир Романов Асенов – 16-и МИР Пловдив.

6.Лютви Ахмед Местан – 9-и МИР Кърджали и 29-и МИР Хасково.

7.Мехмед Юмер Юмер – 20-и МИР Силистра.

8.Мехмедали Зейнал Гази – 21-и МИР Сливен.

9.Рамадан Байрам Аталай – 20-и МИР Силистра.

10.Стоян Генчев Стоянов – 6-и МИР Враца и в 24-и МИР София.

11.Янко Александров Янков – 21-и МИР Сливен.

Коалиция „Алтернатива за българско възраждане” (АБВ)

1.Валенто Александров Василев – 15-и МИР Плевен.

2.Валери Горанов Младенов – 23-и МИР София.

3.Венизел Кирилов Чунгрушанов – 5-и МИР Видин.

4.Володя Василев Кенарев – 19-и МИР Русе.

5.Георги Сеферинов Георгиев – 26-и МИР София-област.

6.Димитър Иванов Костов – 17-и МИР Пловдив.

7.Димитър Петров Бабиков – 17-и МИР-Пловдив.

8.Лъчезар Стаменов Никифоров – 14-и МИР-Перник.

9.Марин Славчев Черкезов – 3-и МИР-Варна.

10.Райчо Борисов Костадинов – 2-и МИР-Бургас.

11.Стайко Иванов Спиридонов – 13-и МИР-Пазарджик.

Коалиция „България без цензура”

1.Валентин Цветанов Митов – 25-и МИР София.

2.Васко Николаев Марков – 26-и МИР София-област.

3.Димитринка Димитрова Арсова – 20-и МИР Силистра.

4.Иван Евгениев Могилски – 2-и МИР Бургас и 13-и МИР Пазарджик.

5.Йордан Войков Добрев – 20-и МИР Силистра.

6.Красимир Цветанов Игнатов – 4-и МИР Велико Търново.

7.Николай Стефанов Радулов – 25-и МИР София.

8.Феим Хабиб Мендерес – 9-и МИР Кърджали.

9.Христо Атанасов Коев – 18-и МИР Разград.

Партия на зелените

1.Александър Томов Сурталов – 3-и МИР-Варна и в 8-и МИР-Добрич.

2.Иван Георгиев Проданов –13-и МИР-Пазарджик.

3.Иван Евгениев Могилски – 26-и МИР-София област.

4.Лозан Стайков Стефанов – 2-и МИР-Бургас.

5.Мемиш Мустафов Мустафов – 3-и МИР-Варна и 30-и МИР-Шумен.

6.Христо Николов Дунчев – 18-и МИР-Разград и 28-и МИР-Търговище.

Политическа партия „Нова алтернатива”

1.Александър Велков Петров – 14-и МИР-Перник.

2.Ангел Николов Цветанов –1-и МИР-Благоевград.

3.Ивайло Стоянов Съев – 23-и МИР-София.

4.Йордан Стефанов Михтиев – 3-и МИР-Варна и 4-и МИР-Велико Търново.

5.Николай Ангелов Минев – 22-и МИР-Смолян.

6.Стефан Драгиев Марков – 6-и МИР-Враца и в 25-и МИР-София.

ГЕРБ

1.Любомир Димитров Христов – 30-и МИР Шумен.

2.Николай Пенев Атанасов – 18-и МИР Разград.

3.Румен Иванов Иванов – 8-и МИР Добрич.

4.Стефан Иванов Дедев – 16-и МИР Пловдив.

5.Тодор Костадинов Губатов – 8-и МИР-Добрич.

Коалиция „Левицата и Зелена партия”

1.Александър Борисов Благоев –1-и МИР-Благоевград и 23-и МИР-София.

2.Боян Борисов Киров – 27-и МИР-Стара Загора и 31-и МИР-Ямбол.

3.Величко Кирилов Станков – 9-и МИР-Кърджали.

4.Любомир Тодоров Терзиев – 4-и МИР-Велико Търново и 16-и МИР-Пловдив.

5.Николай Александров Анев – 24-и МИР-София и 26-и МИР-София-област.

Политическа партия „Атака”

1.Красен Георгиев Стефанов – 16-и МИР-Пловдив.

2.Радко Пенчев Радев – 2-и МИР-Бургас.

3.Сергей Георгиев Зайранов – 2-и МИР-Бургас.

4.Станислав Тодоров Станилов – 7-и МИР-Габрово и 13-и МИР-Пазарджик.

Политическа партия „Нова сила”

1.Георги Миланов Георгиев – 16-и МИР-Пловдив и 17-и МИР-Пловдив-област.

2.Димитър Борисов Чинакчиваров – 22-и МИР-Смолян.

3.Леонид Димитров Григоров – 25-и МИР-София.

4.Найден Каменов Рангелов – 5-и МИР-Видин и 12-и МИР-Монтана.

Политическа партия „Движение 21”

1.Петьо Иванов Бозуков – 29-и МИР-Хасково.

2.Пламен Марков Марков – 29-и МИР-Хасково.

Политическа партия „Нова България”

1.Живко Емилов Чапъров - 19-и МИР-Русе.

2.Николай Славчев Серафимов - 16-и МИР-Пловдив.

Коалиция „Десните”

1. Румен Златанов Найденов – 16-и МИР-Пловдив.

Коалиция „Реформаторски блок”

1. Владимир Иванов Матеев – 18-и МИР Разград (заличен).

Политическа партия „Българска социалдемокрация”

1. Боян Богданов Петков – 24-и МИР-София и 26-и МИР-София-област.

 Политическа партия „НДСВ”

1. Ленин Александров Симеонов – 14-и МИР-Перник.

Социалдемократическа партия” (СДП)

1. Веселин Димитров Стефанов – във 2-и МИР-Бургас.

Политическа партия „Обединена България” (ОБ)

1. Венцислав Николов Николов – 18-и МИР-Разград и 23-и МИР-София.

 Република БГ

1. Ангел Тодоров Сотиров – 14-и МИР-Перник.

Общо 17 сътрудници присъстват едновременно две листи. Най-възрастният сътрудник сред кандидатите за народни представители в 43-то Народно събрание е 77-годишният Васил Коларов, роден през 1937 г. в СССР, който е щатен служител на Първо главно управление на ДС от 1966 г., издигнат от „БСП лява България”.Най-младият сътрудник сред кандидат-депутати е 45-годишният Васко Марков, роден през 1969 г. – агент „МАНЧЕВ” на Трето управление на ДС (ВКР, военното контраразузнаване”) от 1987 г., издигнат от „България без цензура”. По ирония и двамата са в листите на партиите си за 26-и МИР София-област.